Rotaryklubbernes mødetidspunkter pr. ugedag

Mandag

Rotaract Club of Aarhus International

08:00
    Helsingør

12:00

    Esbjerg Øst
    Vejle Nord

12:15

    Køge
    Aalborg Vestre

16:30

    Gladsaxe Syd

17:00

    Ejby
    Nykøbing F
    Silkeborg Østre

17:15

    Esbjerg-Fanø
    Tårnby
    Vejlefjord
    Aalborg Søndre

17:30

    Copenhagen International
    Esbjerg Vest
    Holte
    Horsens Vestre
    Koldingfjord
    Nykøbing Mors
    Randers Vestre
    Ringe
    Skive
    Slangerup
    Aalborg Stigsborg
    Aarhus

17:45

    Birkerød
    Furesø 
    Roskilde Syd
    Rødding

18:00

    Allerød
    Dragsholm
    Faaborg
    Grindsted
    Gråsten
    Haslev
    Herning Søndre
    Hjørring Vestre
    Holbæk Østre
    Kalundborg
    Koldinghus
    Løgstør
    Middelfart
    Næstved
    Ringsted
    Skanderborg
    Stubbekøbing
    Sydthy
    Sønderborg SYD
    Tønder
    Varde Warwith
    Virum-Sorgenfri
    Vordingborg
    Åbybro
    Aarhus Skt. Clemens

18:10

    Hørsholm

18:15

    Bogense
    Dronninglund
    Ebeltoft
    Egedal
    Egtved
    Espergærde-Humlebæk
    Farsø
    Frederikssund Falkenborg
    Galten-Skovby
    Hinnerup
    Holsted
    Humlebæk-Nivå
    Høje-Taastrup
    Nakskov-Ravnsborg
    Samsø

18:30

    Brørup
    Dianalund-Stenlille
    Gørlev
    Helsinge
    Herning Øst
    Hårlev-Karise
    Langå
    Præstø
    Saxkjøbing
    Viborg-Asmild
    Vinderup

18:45
     Vestegnens Rotaract

19:00

    Bjerringbro
    Holstebro Vestre
    Kjellerup
    Lemvig
   Sønderborg Rotaract
    Videbæk

19:15

    Suså

_

Tirsdag

06:45

    Frederikshavn City

07:00

    Frederiksberg-Falconér
    Skive Fjord Morgen
    Skovshoved

07:15

    København Ørestad
    Nyborg-Østfyn

07:30

    Gladsaxe
    Holstebro Morgen

08:00

    Kongens Lyngby

12:00

    Brøndbyernes
    Frederiksberg
    Grenaa
    København Vesterbro
    Roskilde
    Sønderbro
    Torshavnar

12:15

    Esbjerg-Jerne
    Nuuk
    Aarhus Sydvestre

17:00

    Amager
    Ballerup
    Frederiksberg-Mariendal
    Odense Hunderup

17:15

    Hvidovre

17:30

    Charlottenlund
    Haderslev Hertug Hans
   IRRC- International Rotaract Club of Copenhagen
    København City
    København Grundtvig
    Lillerød
    Aabenraa
    Aalborg Østre

17:45

    Billund
    Copenhagen Strandparken
    Fredensborg
    Han Herred
    Hillerød Christian IV
    København-Langelinie
    Næstved Sankt Peder
    Aarhus Marselis

18:00

    Bramming
    Børkop
    Fredericia
    Gundsø
    Hasle-Rønne
    Hornbæk
    Klaksvikar
    Nakskov
    Nykøbing F Vestensborg
    Nykøbing Sjælland
    Odder
    Randers Søndre
    Ringkjøbing
    Sorø
    Stege
    Svendborg Sct. Jørgens
    Svendborgsund
    Vojens
    Vordingborg
    Aarup

18:15

    Gilleleje
    Hanstholm
    Ikast
    Nibe
    Nordborg
    Nyborg
    Rebild
    Ribe
    Sindal
    Skælskør

18:30

    Rødby
    Slagelse
    Ølgod

19:00

    Holstebro
    Holstebro Rotaract
    Sct. Alban Odense Rotaract
    Korsør
    Struer
    Ulfborg-Vemb

20:15

    Rotary E-Club One of Denmark
 

Fredag

07:00

    Grenaa GoMorgen
    Viborg Morgen

11:43

    Øresund

12:30

    Aarhus Nordvestre

13:00

    Odense Carolinekilde

Onsdag

6.55

    Aalborg City

07:00

    Greater Copenhagen
    Hjørring Morgen
    Randers Business Breakfast

07:15

    Copenhagen Morning

12:00

    Frederiksborg
    København
    København Nord

16:45
    Svendborg

17:00
    Christianshavn-Slotsholmen
    Glostrup-Albertslund
    Taastrup
    Aarhus Aros
    Århus City

17:15

    Odense H.C. Andersen

17:30

    Hellerup
    Hørning-Hasselager
    Skivehus
    Varde
    Vejle Syd
    Viborg
    Aalborg International
    Aalborg Nørresundby

17:45

    Assens
    Frederikshavn
    Kastrup
    Thisted

18:00

    Brædstrup
    Brønderslev
    Frederikssund
    Faaborg Fjord
    Grenaa-Djurs
    Helsingør-Snekkersten
    Hjørring
    Hjørring Rotaract
    Hobro
    Juelsminde
    Kgs. Lyngby International Rotaract
    Korsør Nor
    Langeland
    Næstved Østre
    Nørre Snede
    Roskilde Østre
    Ry
    Svinninge
    Tørring-Uldum

18:15

    Brande
    Greve
    Græsted
    Hadsten
    Hadsund
    Haarby-Glamsbjerg
    Jelling
    Køge Nord
    Padborg-Kruså
    Rødekro
    Store Heddinge
    Vamdrup

18:30

    Faxe
    Nørre Alslev
    Skjern-Tarm
    Solrød
    Ærø

18:45

    Frederiksberg Rotaract
    Rotaract København Nord

18:55

    Aalborg Rotaract

19:00

    Herning International
    Horsens Rotaract
    Kronjyllands Rotaract
    Nexø
    Roskilde Rotaract
    Rotaract Kolding
    Aarhus Marselis Rotaract

19:30

    Rotaract Midt/Vest

Torsdag

06:45

    Skagen Morgen

07:00

    Hjallerup Morgen
    Silkeborg Connect

08:00

    Odense City

11:30

    Brønshøj

12:00

    Gentofte
    Silkeborg

12:10

    Søllerød

12:15

    Haderslev
    Horsens Østre

12:30

    Sønderborg

17:00

    Herlev
    Kolding
    Aarhus International

17:30

    Ballerup Sct. Jakob
    Dyrehaven
    Fredericia Lillebælt
    Horsens Vitus Bering
    Odense Sct Knud

18:00

    Christiansfeld
    Give
    Halsnæs
    Hedensted
    Hillerød
    Hirtshals
    Holbæk
    Maribo
    Otterup
    Randers Østre
    Svendborg Sydfyn

18:15

    Frederikshavn Bangsbostrand
    Hammel
    Pandrup
    Skagen
    Slagelse-Antvorskov
    Toftlund
    Aars

18:30

    Dragør
    Herning
    Nysted
    Ringsted Sct. Bendts
    Rosenholm
    Rønde
    Sæby
    Vejen