Guvernørens - klubbesøgsplan 2020-21

Distriktsguvernørens besøgskalender 2020-2021     Version 6 31.08.20
Klubnavn Dag Dato Tid Sted Formøde AG omr. Mødeform Uge nr.
  Mandag 24.08.2020           35
  Tirsdag 25.08.2020           35
  Onsdag 26.08.2020           35
Distriktsråd Torsdag 27.08.2020 17.00         35
  Mandag 31.08.2020           36
  Tirsdag 01.09.2020           36
Skanderborg Onsdag 02.09.2020 18.00 Skanderborg Park, Skovsvinget 10, Skanderborg 16.30 4 Fælles 36
Ry Onsdag 02.09.2020 18.00 Skanderborg Park, Skovsvinget 10, Skanderborg 16.30 4 Fælles 36
Galten-Skovby Onsdag 02.09.2020 18.00 Skanderborg Park, Skovsvinget 10, Skanderborg 16.30 4 Fælles 36
Hørning-Hasselager Onsdag 02.09.2020 18.00 Skanderborg Park, Skovsvinget 10, Skanderborg 16.30 4 Fælles 36
Guvernørgruppe Torsdag 03.09.2020 07.30         36
Lemvig Mandag 07.09.2020 19.00 Hotel Nr. Vinkel, Søgårdevejen 6, Lemvig 17.45 2   37
Holstebro Tirsdag 08.09.2020 19.00 Anlægspavillonen, Lystanlægget 1, Holstebro 18.00 2   37
Brædstrup Onsdag 09.09.2020 18.00 Hotel Pejsegården, Søndergade 112, Brædstrup   4   37
Aarhus Connect Torsdag 10.09.2020 17.00 Jydsk Væddeløbsbane, Observatorievejen 2, Aarhus 15.30 5   37
Samsø Mandag 14.09.2020 18.15 Flinchs Hotel, Langgade 23, Samsø   6   38
Ikast Tirsdag 15.09.2020 18.00 Hotel Medi, Torvet, Ikast   4   38
  Onsdag 16.09.2020           38
AG-møde Torsdag 17.09.2020 17.00         38
  Mandag 21.09.2020           39
RD bestyrelse Tirsdag 22.09.2020 16-17.30         39
Tørring-Uldum Onsdag 23.09.2020 18.00 Korning Kro, Korningvej 143, Korning   6   39
Ny i Rotary Torsdag 24.09.2020 17.00         39
Silkeborg Østre Mandag 28.09.2020 17.00 Gl. Skovridergaard, Marienlundsvej 36, Silkeborg   4   40
Struer Tirsdag 29.09.2020 19.00 Klublokalet, Fiskergade 1, 2 th, Struer 18.00 2   40
Nørre Snede Onsdag 30.09.2020 18.00 Ejstrupholm Hotel, Søndergade 25, Ejstrupholm   4   40
Herning Torsdag 01.10.2020 18.30 Hotel Eyde, Torvet, Herning   2   40
Aarhus Skt. Clemens Mandag 05.10.2020 17.00 Kantinen Jydsk Emblem Fabrik, Sofienlyst 6-8, Malling   5   41
Odder Tirsdag 06.10.2020 18.00 Odder Parkhotel, Torvald Køhlsvej 25, Odder   6   41
Brande Onsdag 07.10.2020 18.15 Hotel Dalgas, Storegade 2, Brande   1   41
Hedensted Torsdag 08.10.2020 18.00 La Crepe, Helge Nielsens Allé 2, Løsning   6   41
Holstebro Vestre Mandag 19.10.2020 19.00 Musikteatret, Den Røde Plads 16, Holstebro   2   43
Ulfborg-Vemb Tirsdag 20.10.2020 19.00 Vestjysk Fritidscenter, Sportsvej 1, Ulfborg   2   43
Juelsminde Onsdag 21.10.2020 18.00 Juelsminde Strand, Juelsminde   6   43
  Torsdag 22.10.2020           43
Herning City Mandag 26.10.2020 18.30 Hotel Eyde, Torvet, Herning   2 Fælles 44
Herning International Mandag 26.10.2020 18.30 Hotel Eyde, Torvet, Herning   2 Fælles 44
Aarhus Business Breakfast Tirsdag 27.10.2020 07.15 Café Europa, Karen Blixens Boulevard 7, Brabrand   5   44
RD bestyrelse Tirsdag 27.10.2020 16-17.30         44
Skjern-Tarm Onsdag 28.10.2020 18.30 Bechs Hotel, Storegade 4, Tarm   1   44
  Torsdag 29.10.2020           44
Esbjerg Øst Mandag 02.11.2020 17.30 Den Røde Okse, Tarphagevej 9, Esbjerg   3 Fælles 45
Esbjerg Vest Mandag 02.11.2020 17.30 Den Røde Okse, Tarphagevej 9, Esbjerg   3 Fælles 45
Esbjerg-Fanø Mandag 02.11.2020 17.30 Den Røde Okse, Tarphagevej 9, Esbjerg   3 Fælles 45
Esbjerg-Jerne Mandag 02.11.2020 17.30 Den Røde Okse, Tarphagevej 9, Esbjerg   3 Fælles 45
Ringkjøbing Tirsdag 03.11.2020 18.00 Hotel Fjordgården, Vesterkær 28, Ringkjøbing   1   45
Guvernørgruppe Onsdag 04.11.2020 17.00         45
  Torsdag 05.11.2020           45
  Mandag 09.11.2020           46
Give Tirsdag 10.11.2020 18.00 Ikærhallens Sportscafé, Torvegade 75, Give   1   46
Aarhus Marselis Rotaract Onsdag 11.11.2020 19.00 Fjordsgade Forenings- og Fritidshus, Fjordsgade 2   5   46
Silkeborg Connect Torsdag 12.11.2020 07.00 Gl. Skovridergaard, Marienlundsvej 36, Silkeborg   4   46
Brørup Mandag 16.11.2020 18.30 Markedsrestauranten, Markedsgade 7, Brørup   3   47
Aarhus Sydvestre Tirsdag 17.11.2020 12.15 Restaurant Anker, Fiskerivej 12, Aarhus   5   47
Århus City Onsdag 18.11.2020 17.00 Martino, Marselisborg Havnevej 46 B, Aarhus C   5   47
  Torsdag 19.11.2020           47
RDU-bestyrelse Mandag 23.11.2020           48
Ribe Tirsdag 24.11.2020 18.15 Hotel Dagmar, Torvet 1, Ribe   3   48
  Onsdag 25.11.2020           48
Silkeborg Torsdag 26.11.2020 12.00 Restaurant Hjejlen, Åhavevej 2A, Silkeborg   4   48
  Mandag 30.11.2020           49
Aarhus Marselis Tirsdag 01.12.2020 17.45 Martino, Marselisborg Havnevej 46 B, Aarhus C   5   49
  Onsdag  02.12.2020           49
AG-møde Torsdag 03.12.2020           49
Aarhus Aros Mandag 07.12.2020 17.00 Casablanca, Rosensgade 12, Århus C   5   50
Holstebro Rotaract Tirsdag 08.12.2020 19.00 Ungdomsskolen, Danmarksgade 24, Holstebro   2   50
Varde Onsdag 09.12.2020 17.30 Hotel Arnbjerg, Arnbjerg Allé 2, Varde   3   50
  Torsdag 10.12.2020           50
Guvernørgruppe Torsdag 07.01.2021 17.00         1
Aarhus Mandag 11.01.2021 17.30 Martino, Marselisborg Havnevej 46 B, Aarhus C   5   2
  Tirsdag 12.01.2021           2
  Onsdag 13.01.2021           2
  Torsdag 14.01.2021           2
Grindsted Mandag 18.01.2021 18.00 Magion, Tinghusgade 15, Grindsted   1   3
Ølgod Tirsdag 19.01.2021 18.30 Hotel Hjedding, Storegade 19, Ølgod   3   3
  Onsdag 20.01.2021           3
  Torsdag 21.01.2021           3
  Mandag 25.01.2021           4
  Tirsdag 26.01.2021           4
Jelling Onsdag 27.01.2021 18.15 Jelling Kro, Gormsgade 16, Jelling   1   4
Horsens Vestre Torsdag 28.01.2021 17.30 Restaurant Pynten, Langelinie 24, Horsens   6 Fælles 4
Horsens Vitus Bering Torsdag 28.01.2021 17.30 Restaurant Pynten, Langelinie 24, Horsens   6 Fælles 4
Horsens Østre Torsdag 28.01.2021 17.30 Restaurant Pynten, Langelinie 24, Horsens   6 Fælles 4
Horsens Rotaract Torsdag 28.01.2021 17.30 Restaurant Pynten, Langelinie 24, Horsens   6 Fælles 4
Videbæk Mandag 01.02.2021 19.00 Westergaards Hotel, Bredgade 12, Videbæk   1   5
Holstebro Morgen Tirsdag 02.02.2020 19.00 Hotel Royal, Den Røde Plads 10, Holstebro   2   5
  Onsdag 03.02.2021           5
Distriktsråd Torsdag 04.02.2021           5
Vinderup Mandag 08.02.2021 18.30 Vinderup Aktivcenter, Toften 40, Vinderup   2   6
Billund Tirsdag 09.02.2021 17.45 Hotel Propellen, Nordmarksvej 3, Billund   1   6
  Onsdag 10.02.2021           6
  Torsdag 11.02.2021           6
                 
Klubbesøg aftalt og fastlåst              
Datoer blokeret til andre formål              
Forslag endnu ikke afklaret